Се отвара Базен Аеродром

Се отвара Базен Аеродром!

Се крчка нова сезона...
Драги пријатели, прогнозите за наредниот период најавуваат сонце, ние сме спремни да го искористиме и во сабота на 08.06.2019 ја започнуваме нашата сезона!!!

Повеќе: Се отвара Базен Аеродром

Во петок се отвара Базен Аеродром!

Во петок се отвара Базен Аеродром!

Време е да се најде совршеното прибежиште од летните горештини. Базен Аеродром од петок, 08.06.2018, ќе го нуди токму тоа и многу повеќе. Овој комплекс покрај одличните води нуди и добра музика, журка, рекреација и вкусна храна.

Повеќе: Во петок се отвара Базен Аеродром!

ВО САБОТА СЕ ОТВОРА БАЗЕНОТ АЕРОДРОМ!

image

Во сабота се отвора базенот Аеродром!

Дали сте во потрага по ново летно место за забава и релаксација во Скопје? Музика, журка, рекреација и вкусна храна се само дел од она што базенот Аеродром и оваа сезона ќе им овозможи на своите посетители. 

Повеќе: ВО САБОТА СЕ ОТВОРА БАЗЕНОТ АЕРОДРОМ!

Државното првенство во пливање

image

Државно првенство во пливање

Изминатава недела на Базен Аеродром се одржа Летното државно првенство во пливање на Македонија на кое учество зедоа 176 пливачи од 12 пливачки клубови од земјава.

Повеќе: Државното првенство во пливање

P.S. Fashion ревија

image

P.S. Fashion Ревија

На 7 Јули, на Базен Аеродром модниот гигант “P.S. Fashion“ организираше модна ревија на која беше презентирана нивната нова летна колекција за 2014 година. 

Повеќе: P.S. Fashion ревија

МАТИЦА: 15 год. "Со книга на плажа"

image

МАТИЦА: "Со книга на плажа"

Клубот "Матица" ја најави 15-тата по ред летна акција "Со книга на плажа", соопштувајќи дека ќе спроведе бројни кампањи за поголема достапност на книгите до читателите.

Повеќе: МАТИЦА: 15 год. "Со книга на плажа"

Отворање на сезона 2014

image

Отворање на сезона 2014

Ги известуваме сите наши фанови дека Базен Аеродром ќе започне со работа за сезоната 2014, на 31 мај и од тогаш сите заинтересирани ќе можат да не посетат и да уживаат во летото.

 

Пливачка школа

image

Пливачка школа

Сакате да бидете член на нашата пливачка школа?

Пријава

Летна бавча на Базен Аеродром

image

Нова летна бавча

НОВО, НОВО, НОВО!!! Во рамките на базенот од оваа година во функција е ставена и "летната бавча", во ново руво, со капацитет од преку 150 лица и вкусна храна...погодна за секакви пригоди!